contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

17 Senovážné náměstí
Praha, Hlavní město Praha, 110 00
Czech Republic

+420734704246

ARTSPEAK, BASED IN 2014; IS AN ASSEMBLY OF INDIVIDUALS RAISED, EXPERIENCED, AND EDUCATED IN AN INTERNATIONAL SETTING OF ART AND DESIGN. EACH MEMBER HAS THE QUALIFICATIONS AND EXPERIENCE TO OFFER THE BEST FIELD OF WORK IN PUBLIC RELATIONS AND CREATIVE PROMOTIONAL EFFORTS. 

ABOUT

 

ArtsPeak, founded in 2014; is an assembly of individuals raised and experienced in the international settings of design and arts. Each core team member has the qualifications and experience to offer the best Public Relations services in fashion and design including related creative or promotional efforts. We are able to set up an individual consulting or a complete communication strategy from its visual concept all the way to the Media Monitoring. Our inspiration is true, raw, and down to earth. We are using cutting-edge tools and techniques while keeping a progressive attitude. Artspeak highly respects the client, the digital age and knows to connect the local community with the international fashion brands or high–quality projects with global media scene based on relations with global magazines such as New York Times, Forbes.com, Vogue, Wallpaper* or L'officiel. 


ArtSpeak vznikl jako iniciativa profesionálů s mezinárodními zkušenostmi z oblastí výtvarného umění, módy a designu. Právě proto dokážeme navrhnout a zpracovat komunikační kampaně s nejvyšším možným servisem od individuálních konzultací, přes vizuální obsah, až po monitoring médií. Náš přístup je poctivý, efektivní a racionální. Abychom se dokázali soustředit na efektivitu, preciznost a finanční dostupnost našich služeb, snažíme se využívat nejmodernější dostupné nástroje a techniky. Své klienty respektujeme, stejně tak i svět digitálních médií. Lokální projekty dokážeme propojovat s globálním mediálním světem a globální značky s lokální scénou. V portofoliu našich klientů můžete zaznamenat výstupy v nejen v prestižních zahraničních titulech jako je New York Times, Forbes.com, Wallpaper*, Vogue nebo L’officiel.